ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
.......
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA

BEZPIECZNY UCZEŃ

DOKUMENTY SZKOLNE
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 19
Najnowszy Użytkownik: kasio
...Ostatnie Artykuły...
Brak zawartości dla tego panelu
...Witamy...
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
...Ślubowanie pierszoklasistów...


Opracowanie p. J. Osenko i p. T. Rybak

Dodane przez mgewa dnia październik 21 2014 21:23:18 0 Komentarzy - 2 Czytań - Drukuj
...GIMZETKA...
Szanowni nasi Czytelnicy!

Mam zaszczyt przedstawić Wam pierwszą nową „GIMZETKĘ; w roku szkolnym 2014/2015. „Gimzetka” redagowana jest w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy już drugi rok. Jej założycielem jest pani Wioleta Sobieszek. „Gimzetka” relacjonuje aktualne wydarzenia szkolne i lokalne. Spotkania zespołu redakcyjnego odbywają się co tydzień. Celem spotkań zespołu jest ustalenie tematu wiodącego kolejnego numeru, przydział funkcji i obowiązków, a także konsultacje dotyczące realizacji zadań. Kolejne numery „Gimzetki” są udostępnione uczniom w klasach.

RN, Marta Kaczmarzewska
gimzetka pdf http://wrzucacz.pl/file/9381413744678/Gazetka-szkolna-Zespolu-Szkol-Publicznych-w-Sosnowicy.pdf


Dodane przez mgewa dnia październik 19 2014 20:46:13 0 Komentarzy - 3 Czytań - Drukuj
...18 Jesienny Konkurs Recytatorski „Teraz i tu”...
Dnia 16.10.2014 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbył się 18 Jesienny Konkurs Recytatorski „Teraz i tu”.
W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas II-VI szkoły podstawowej oraz z kl. II gim, i Małgorzata Jaśkiewicz z klasy III gim.
Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
Julia Wolniewicz – kl. III,
Zuzanna Małyszek – kl. IV,
Natalia Lipko – kl. IV,
Bartosz Jadwiżuk – kl. V,
Julia Skowronek – kl. V,
Maria Pieszakowska – kl. II gim,
Paweł Selwa – kl. II gim,
Małgorzata Jaśkiewicz – kl. III gim.
Nominacje do etapu powiatowego konkursu otrzymały:
Hanna Łukaszuk – kl. II,
Julia Ilczuk – kl. IV,
Julia Śmiech – kl. V,
Emilia Filipiak – kl. II gim
i Oliwia Deleżuch – kl. II gim.
Do konkursu uczniów przygotowały:
kl. II – p. Małgorzata Borowińska
kl. III – p. Bożena Niezabitowska
kl. IV i II gim. – p. Urszula Wójcik
kl. V – p. Marzena Waszczuk-Bancerz
kl. VI – p. Wioleta Sobieszek
Małgorzatę Jaśkiewicz z kl. III gim. – p. Barbara Dorożyńska
Eliminacje powiatowe odbędą się 24.10.2014 w Milanowie.

Opracowała: Bożena Niezabitowska

Dodane przez mgewa dnia październik 19 2014 19:17:48 0 Komentarzy - 2 Czytań - Drukuj
...DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ...
zaproszonych gości oraz złożyła życzenia nauczycielom, nauczycielom emerytowanym, pracownikom obsługi i administracji. Złożyła również gratulację p. Ewie Marszał-Gęborys oraz p. Alinie Zawadzkiej za otrzymane Medale Komisji Edukacji Narodowej. Następnie wystąpiła Pani Wójt i Rada Rodziców, którzy również złożyli życzenia i wręczyli kwiaty na ręce Pani Dyrektor. Uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Dec, p. Magdy Kratiuk i p. Joanny Szelaszuk przedstawili część artystyczną składającą się z 3 części:
1. Dziady Anno Domini, czyli sen znękanego nauczyciela
2. O pewnym belferku
3. Przepis na idealnego ucznia.

Uczniowie zasłużyli na ogromną pochwałę ze strony nauczycieli, ponieważ wykonali swoje role w profesjonalny sposób. Podziękowania za przedstawienie akademii składają opiekunowie występującym uczniom.

Opracowała p. M. Dec

Dodane przez mgewa dnia październik 16 2014 20:05:52 0 Komentarzy - 3 Czytań - Drukuj
...FARMA ILUZJI...

W dniu 10 października uczniowie ZSP w Sosnowicy uczestniczyli w wycieczce, która przekonała nas, że wszystko jest możliwe! Farma Iluzji, bo właśnie o tym miejscu mowa, pokazuje, że nasze umysły można bardzo łatwo oszukać. Lustrzany korytarz, Latająca Chata Tajemnic, Pokój Amesa czy też Tunel Zapomnienia to tylko część atrakcji, które na nas czekały. Widzieliśmy kran, który lewituje w powietrzu, szukaliśmy wyjścia z lustrzanego labiryntu, który ma setki niekończących się korytarzy, i próbowaliśmy utrzymać równowagę w domu, który na pierwszy rzut oka nie wygląda niezwykle.
Bardziej odważni mieli okazję spróbować swoich sił na mini tyrolce czy też urządzić sobie wyścigi w przeciąganiu tratwy. Na tych troszkę leniwszych czekały wygodne leżaki w Zatoce Piratów.
Dzień zakończyliśmy zmęczeni ale zadowoleni. Nasza pani pilot z biura podróży Perkoz, pani Karolina, zadbała o każdy szczegół tego wyjątkowego dnia, za co chcemy serdecznie podziękować. Jeszcze długo będziemy wspominać ten wyjazd.

Opracowała p. J. Tokarzewska

Dodane przez mgewa dnia październik 14 2014 09:28:27 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
... Spotkanie z leśnikami...
W dniu 9 października 2014 roku na zaproszenie wychowawczyni klasy III-Bożeny Niezabitowskiej odbyło się spotkanie klasy II i III z leśnikami Nadleśnictwa Parczew z siedzibą w Sosnowicy -panem Karolem Piaseckim i panem Andrzejem Wołkowiczem. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów.
Leśnicy opowiedzieli dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych jakie w lesie obowiązują. Zwrócili uwagę na to, jak należy zachowywać się na terenach leśnych w stosunku do dziko żyjących zwierząt.
Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele nurtujących je pytań. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało upominek oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie

Opracowała p. B. Niezabitowska

Dodane przez mgewa dnia październik 12 2014 18:26:08 0 Komentarzy - 3 Czytań - Drukuj
...Ścieżka "PEREHOD"...

W dniu 18.09.2014r. uczniowie klasy V pod opieką p. E. Marszał-Gęborys i p. W. Sobieszek w wycieczce rowerowej mieli okazję wziąć czynny udział w terenowych zajęciach edukacyjnych na ścieżce dydaktycznej "PEREHOD" w Pieszowoli. Celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych oraz pokazanie, że aktywność może być doskonałą formą spędzania czasu i kształtowania pozytywnych zachowań związanych z ochroną przyrody.
Dopisywała słoneczna pogoda toteż mogliśmy z zapartym tchem obserwować florę i faunę. Wybraliśmy się na wieżę widokową z której podziwialiśmy przejrzyste lustro wody z najróżniejszymi gatunkami ptactwa. Po spacerze dookoła jeziora czekało na nas ognisko i smaczne kiełbaski.

Dodane przez mgewa dnia październik 12 2014 18:24:42 0 Komentarzy - 3 Czytań - Drukuj
... "Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym” -spotkanie z policjantami....

"Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym” -spotkanie z policjantami.
W dniu 7 października 2014 roku naszą szkołę odwiedzili specjalni goście: mł.asp. Jarosław Burza i st. asp. Andrzej Kot z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O- III z wychowawczyniami i pedagogiem szkolnym.
Celem spotkania było:

- zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze
- uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, -uświadomienie znajomości i znaczenia symboli kolorów świateł sygnalizatora
- uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w autobusie szkolnym i samochodzie, -motywowanie dzieci do noszenia odblasków wpływających na ich bezpieczeństwo
- wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta,
Panowie policjanci w sposób wyczerpujący omówili wyżej wymienione cele, ciekawie opowiedzieli o swojej pracy i odpowiedzieli na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Uświadomili małym uczniom istniejące zagrożenia oraz przekazali podstawową wiedzę o sposobach unikania sytuacji niebezpiecznych. Uczniowie klasy II i III jako starsi koledzy mogący już samodzielnie chodzić do szkoły, dostali upominki w postaci bardzo praktycznych odblasków.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, wiele dzieci przejawiło chęć zostania policjantem w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy za tak miłą i pouczającą prelekcję.

Opracowała p. J Osenko

Dodane przez mgewa dnia październik 07 2014 21:33:16 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ- SZKOŁA FILIALNA W ZIENKACH...
3.10.2014 był dniem szczególnym dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Filialnej w Zienkach. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów oraz przyjęci do grona braci uczniowskiej. Cała społeczność uczniowska w obecności pani dyrektor Marzeny Waszczuk- Bancerz, rodziców i nauczycieli pani Teresy Kasprzyk i Jolanty Skulimowskiej zaprezentowała piękną część artystyczną , która podkreślała wszystkie walory wypływające z pełnienia roli ucznia, przyjaciela i patrioty. W uroczystości brały też udział dzieci przedszkolne. Wraz z opiekunką p. Agnieszką Szmit śpiewały piosenki przed tak dużą publicznością.
Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami , a pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i mnóstwo prezentów. Atrakcją uroczystości był przygotowany przez rodziców piękny i smaczny tort oraz stół zastawiony łakociami.
UCZNIOM ŻYCZYMY SAMYCH SZÓSTEK I POWODZENIA W ZDOBYWANIU WIEDZY, KTÓRA JEST KLUCZEM DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Opracowała p. J. Skulimowska

Dodane przez mgewa dnia październik 06 2014 20:58:23 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...SPRZĄTAMY ŚWIAT"- SZKOŁA FILIALNA W ZIENKACH...
Już od ponad 20 lat, wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i Sprzątania Świata. Tradycyjnie w trzeci weekend miesiąca wszyscy chętni podejmują działania , które przyczyniają się do zwiększania
świadomości ekologicznej i poprawy stanu czystości kraju. Uczniowie i nauczyciele naszej małej szkółki z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do tak wspaniałej akcji. Zaopatrzeni w worki i rękawice dnia
30.09.2014 wyruszyliśmy z piosenką i z dobrym nastrojem zbierając papierki na terenie szkoły i osiedla.

Opracowała p. J. Skulimowska

Dodane przez mgewa dnia październik 03 2014 19:52:07 0 Komentarzy - 7 Czytań - Drukuj
...„Nasza Gmina wizytówką Powiatu Parczewskiego”...

27 września br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie odbyła się kolejna już edycja Święta Kultury Ziemi Parczewskiej. Uroczystość ta miała na celu promocję powiatu poprzez prezentację działań poszczególnych gmin. Impreza składała się z części: konkursowej –pt. „Nasza Gmina wizytówką Powiatu Parczewskiego”. Gmina Sosnowica zajęła II miejsce, a naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Karolina Budzyńska, której składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


Dodane przez mgewa dnia październik 02 2014 14:11:38 0 Komentarzy - 8 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
BEZPIECZNY UCZEŃ
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie