ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
.......
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA

BEZPIECZNY UCZEŃ

DOKUMENTY SZKOLNE
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 19
Najnowszy Użytkownik: kasio
...Ostatnie Artykuły...
Brak zawartości dla tego panelu
...Witamy...
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
...Szanowni nasi Czytelnicy!...
Przedstawiam Wam kolejne wydanie naszej GimZetki. Ten numer w pełni poświęciliśmy zagadnieniom związanym z listopadem i świętami obchodzonymi tego miesiąca. Ponadto możecie w nim przeczytać ciekawostki na temat jesiennej mody, współczesnej muzyki i kinowych nowości. Umilać czas będzie Wam zapewne krzyżówka oraz humor. Niestety numer dostępny jest tylko w wersji cyfrowej na stronie internetowej szkoły. Zachęcam do lektury!

RN, Marta Kaczmarzewska
Link do gazetki http://wrzucacz.pl/file/1281416162215/Gimzetka-XI.pdf

Dodane przez mgewa dnia listopad 16 2014 19:25:13 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...RAZEM BEZPIECZNIEJ...

Pod koniec października 2014 r. Gmina Sosnowica ruszyła z realizacją projektu
pt.” Idź w rozwój zdrowy bezkonfliktowy” realizowanego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.
Ogólnym założeniem projektu jest „walka” z przemocą i agresja oraz jej zapobieganie wśród dzieci i młodzieży. Poprzez liczne zajęcia pozalekcyjne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi chcemy uczulać naszą młodzież na nietolerancję wobec zachowań, które mogą krzywdzić drugiego człowieka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. W ramach programu zostaną zorganizowane zajęcia pozalekcyjne, które mają za zadanie nauczyć wzajemnego szacunku i tolerancji ponadto uczą samodyscypliny, zaangażowania i współpracy czyli nabywanie cech, które procentują w przyszłości, kształtując świadome pokolenie ludzi dorosłych. Zajęcia mają za zadanie również podniesienie własnej wartości w oczach innych, ale przede wszystkim we własnych, poprzez pozbycie się kompleksów i pokonanie wewnętrznych barier. Zajęcia pozalekcyjne organizowane w ramach projektu to: sportowe (96 godzin), teatralne (32 godziny), plastyczne (32 godziny), taneczne (32 godziny), taneczno-ruchowe dla przedszkolaków (32 godziny) oraz 21 godzin zajęć na basenie prowadzone przez instruktorów na terenie Parczewskiej pływalni - „Jelonek”.
W ramach projektu planujemy również spotkania prewencyjno – profilaktyczne organizowane przez m.in. Komendę Powiatowej Policji w Parczewie, która przeprowadzi cykl zajęć z zakresu odpowiedzialności karnej dla nieletnich, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, zasady ruchu drogowego, prawa ochrony dóbr osobistych w tym nietykalności cielesnej skrócony kurs samoobrony itp. ponadto swoją pomoc oferują Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie-profilaktyka przeciwpożarowa - zasady zachowywania się podczas pożaru, Nadleśnictwo Parczew z siedzibą w Sosnowicy oraz miejscowe Koło Łowieckie– spotkania dotyczące gospodarki łowieckiej i bezpieczeństwa w lesie.
Przy pomocy projektu chcemy uświadomić młodzieży jak ważne jest życie razem a nie obok siebie. W ramach powyższej operacji zostanie przeprowadzone szkolenie młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizowane przez Medyczne Studium Zawodowe w Parczewie
Ponadto spotkania z psychologiem pozwolą na poruszenie takich delikatnych tematów jak: niepełnosprawność a tolerancja, jak uwierzyć w siebie, jak nie pozwolić sobą manipulować, jak mówić NIE itp. czyli problemy z którymi na co dzień boryka się nie jeden młody człowiek.
Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. spotkania z bajką organizowane przez miejscową bibliotekę oraz zajęcia taneczno - ruchowe
Ponadto w ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny na logo projektu, którego uczestnikami są uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy. Najlepsza praca zostanie wybrana przez uczniów poprzez głosowanie. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze prace oraz zostanie przyznane 5 wyróżnień. Ponadto zwycięzca będzie miał satysfakcję z „logowania” projektu swoją własna pracą plastyczną.
Podsumowaniem projektu będzie spektakl zorganizowany przez dzieci i młodzież biorące udział w warsztatach teatralnych, wystawa prac plastycznych oraz mały pokaz umiejętności tanecznych nabytych w trakcie zajęć tanecznych oraz taneczno-ruchowych.
W życiu dzieci i młodzieży dużą rolę odgrywają rodzice , opiekunowie oraz nauczyciele i to właśnie do nich będzie kierowana część spotkań ze specjalistami zwłaszcza z psychologiem. Chcemy poruszyć tematy wychowawcze tj. jak rozpoznać, że dziecko ma problemy? jak radzić sobie z agresją wśród dzieci i młodzieży? jaka może być przyczyna takiego zachowania? jak pomóc dziecku, które jest skryte? jak rozpoznać że dziecko bierze narkotyki itp.
Projekt będzie zrealizowany do końca roku 2014.


Dodane przez mgewa dnia listopad 14 2014 13:40:04 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...„Trzymaj formę” ...

W Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy we współpracy z SANEPID w Parczewie od września 2014r. realizowany jest program
„TRZYMAJ FORMĘ”
CEL PROGRAMU
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia
i zbilansowanej diety czyli promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania się młodzieży i dzieci .
Cele szczegółowe:
• Zapoznanie/przypomnienie uczniom (a przez nich ich rodzinom) zasad prawidłowego odżywiania się
• Uświadomienie uczniom (rodzinom) potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie
Cele wychowawcze:
• Uczeń potrafi aktywnie wypocząć
• Uczeń zna higienę przygotowywania i spożywania posiłków
• Uczeń pogłębia zainteresowanie problematyką prozdrowotną
• Uczeń przekazuje zdobytą wiedzę swojej rodzinie, rówieśnikom
Program realizowany jest z uczniami klas IV - VI Szkoły Podstawowej na zajęciach przyrody, zajęć technicznych, wychowania fizycznego i koła przyrodniczego.
W trakcie realizacji programu uczniowie ZSP w Sosnowicy zapoznają się z zasadami przygotowywania zdrowych posiłków, będą odbywały się konkursy plastyczne, literackie,
wiedzy o zdrowym odżywianiu i promujące aktywność fizyczną.

Załącznik 1
Uczniowie Szkoły Podstawowej po zapoznaniu się z zasadami zdrowego odżywiania się w miesiącu wrześniu i październiku przygotowywali zdrowe posiłki – kanapki, sałatki i desery.
W ramach zajęć uczniowie :
- wykonali piramidę zdrowego odżywiania się,
- ustalali zdrowe menu ,
- zaprezentowali własne pomysły kulinarne,
-wykonali kanapki, sałatki i smaczne zdrowe desery
Było smacznie, miło i kolorowo.

W październiku 2014 r. został ogłoszony konkurs plastyczny na temat wykonania dowolną techniką modelu owoców i warzyw . W konkursie wzięli udział uczniowie
klas V-VI Szkoły Podstawowej w ramach programu realizowanego w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy "Trzymaj formę".
Cel przeprowadzonego konkursu :

1.Rola owoców i warzyw dla właściwego funkcjonowania organizmu oraz włączenie ich do swojego codziennego jadłospisu.
2.Propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działalność praktyczną uczniów.
3. Wyrażanie swojej postawy żywieniowej poprzez działalność plastyczną.

12. 11.2014 r. komisja w składzie : Ewa Targosz - nauczyciel przyrody - prowadząca Program "Trzymaj formę" oraz Pani Małgorzata Maryjewska- nauczyciel plastyki
i wychowania fizycznego dokonały oceny prac wykonanych przez uczniów.

Wyniki:
I miejsce Aleksandra Chmielewska kl.VI
II miejsce - Weronika Muzyka kl. VI
III miejsce - Jakub Małek kl. VI
wyróżnienie - Krystian Demczuk kl. V

GRATULUJEMY

Dodane przez mgewa dnia listopad 09 2014 12:01:32 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...NIEPODLEGŁA...
W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy przygotowali uroczystą akademię, która okazała się być wzruszającą lekcją historii.
Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, zaprezentowanych przez młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy , szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy, dbanie o poprawność języka ojczystego zarówno w mowie jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji.
Jesteśmy pewni, iż uroczystość była nie tylko uczczeniem tak ważnego święta narodowego, ale też skłoniła niejednego z nas do refleksji na temat Naszej historii.
Opracowała p. J. Tokarzewska

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Szkoła Filialna w Zienkach

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu naszej narodowej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność, nowe pokolenia Polaków miały szansę wychowywać się w niepodległym kraju.
Dziś, po latach, wspominamy tamte i inne ważne wydarzenia podczas corocznych szkolnych akademii, aby najmłodsi wiedzieli i pamiętali komu zawdzięczają powrót Polski
na mapę Europy po 123 latach niewoli.
Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek...
Dzisiaj radości kanonada!
Witamy wszyscy Niepodległość
i Jedenasty Listopada...


Opracowały p. J. Skulimowska, p. T. Kasprzyk

Dodane przez mgewa dnia listopad 07 2014 17:06:24 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...Wycieczki Klas Pierwszych ...

W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze chcąc bardziej się poznać i zintegrować wybrały się na wspólne wycieczki po naszym pięknym regionie. Pierwsza wycieczka zorganizowana nad Jezioro Zagłębocze odbyła się jeszcze, gdy mieliśmy ciepłą, złotą jesień. Zwiedziliśmy spacerkiem piękne okolice jeziora, obserwowaliśmy przyrodę i zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Uczniowie mogli pobawić się na tamtejszym placu zabaw, a na koniec odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Druga wycieczka odbyła się w październiku do Parczewa. Bardzo duże emocje wzbudziła u uczniów przejażdżka szynobusem z Parczewa do miejscowości Gródek. Dla wielu z nas była to pierwsza w życiu podróż takim środkiem lokomocji. Następnie zwiedziliśmy siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Panowie strażacy ciekawie opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy strażaka i oprowadzili nas po całym budynku straży. Mogliśmy zobaczyć sprzęt strażacki, wejść do wielkich, czerwonych samochodów i lać wodę z prawdziwych wężów strażackich. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Bazyliki Mniejszej- Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Dziękujemy rodzicom za opiekę i pomoc w zorganizowaniu wycieczek.

Opracowała p. J. Osenko

Dodane przez mgewa dnia listopad 07 2014 07:37:25 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...18 Jesienny Konkurs recytatorski...
W dniu 24 października w Milanowie odbyły się Eliminacje Powiatowe 18 Konkursu Recytatorskiego „Teraz i Tu”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice;
Hanna Łukaszuk kl. II SP op. p. M. Borowińska
Julia Ilczuk kl. IV SP , op. p. U. Wójcik
Julia Śmiech kl. V SP op. P. M. Waszczuk-Banczerz
Oliwia Deleżuch kl. II Gim. op. p. U. Wójcik
Emila Filipiak kl. II Gim. op. p. U. Wójcik
Do dalszego etapu Konkursu Wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikowała się uczennica Hanna Łukaszuk.
Eliminacje odbędą się 26 listopada. Wielkie gratulacje!. Dalej trzymamy kciuki

Opracowałap. B. Łukaszuk

Dodane przez mgewa dnia listopad 05 2014 11:02:57 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...OTRZĘSINY PIERWSZEJ GIMNAZJUM...
Październik w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy oznacza Otrzęsiny.
Zgodnie ze zwyczajem kocenie objęło klasę I gimnazjum. I tak pewnego jesiennego dnia w sali gimnastycznej czekały różnostki spożywczo-sprawnościowe przygotowane przez uczniów klasy II gimnazjum. Każdy „kotek” został odpowiednio przyozdobiony oraz otrzymał swoje nowe, otrzęsinowe, imię. Następnie grupa została poddana kilku próbom mającym wykazać dojrzałość do bycia gimnazjalistą. Na szczęście okazało się, iż każdy podołał próbie i stał się pełnoprawnym gimnazjalistą.
Pełen wrażeń dzień zakończył się dyskoteką, na której uczniowie klasy I gimnazjum byli gości honorowymi.

Opracowała p. J. Tokarzewska

Dodane przez mgewa dnia październik 23 2014 20:14:43 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Ślubowanie pierszoklasistów...
21 października 2014 r. odbyła jedna z ważniejszych uroczystości dla Pierwszoklasistów ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali, czego już nauczyli się w szkole, wysłuchali przemówienia pani dyrektor Marzeny Waszczuk-Bancerz , otrzymali życzenia i słodycze od kolegów z klas zerowych, klasy II i III.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sosnowicy. Po części oficjalnej dzieci udały się do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, którego główna atrakcją był tort.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I-ych p. Jolanta Osenko i p. Teresa Rybak, poprowadziła ją uczennica klasy VI Weronika Muzyka.

Opracowały p. J. Osenko i p. T. Rybak

Dodane przez mgewa dnia październik 21 2014 21:23:18 0 Komentarzy - 5 Czytań - Drukuj
...GIMZETKA...
Szanowni nasi Czytelnicy!

Mam zaszczyt przedstawić Wam pierwszą nową „GIMZETKĘ; w roku szkolnym 2014/2015. „Gimzetka” redagowana jest w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy już drugi rok. Jej założycielem jest pani Wioleta Sobieszek. „Gimzetka” relacjonuje aktualne wydarzenia szkolne i lokalne. Spotkania zespołu redakcyjnego odbywają się co tydzień. Celem spotkań zespołu jest ustalenie tematu wiodącego kolejnego numeru, przydział funkcji i obowiązków, a także konsultacje dotyczące realizacji zadań. Kolejne numery „Gimzetki” są udostępnione uczniom w klasach.

RN, Marta Kaczmarzewska
gimzetka pdf http://wrzucacz.pl/file/9381413744678/Gazetka-szkolna-Zespolu-Szkol-Publicznych-w-Sosnowicy.pdf


Dodane przez mgewa dnia październik 19 2014 20:46:13 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...18 Jesienny Konkurs Recytatorski „Teraz i tu”...
Dnia 16.10.2014 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbył się 18 Jesienny Konkurs Recytatorski „Teraz i tu”.
W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas II-VI szkoły podstawowej oraz z kl. II gim, i Małgorzata Jaśkiewicz z klasy III gim.
Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:
Julia Wolniewicz – kl. III,
Zuzanna Małyszek – kl. IV,
Natalia Lipko – kl. IV,
Bartosz Jadwiżuk – kl. V,
Julia Skowronek – kl. V,
Maria Pieszakowska – kl. II gim,
Paweł Selwa – kl. II gim,
Małgorzata Jaśkiewicz – kl. III gim.
Nominacje do etapu powiatowego konkursu otrzymały:
Hanna Łukaszuk – kl. II,
Julia Ilczuk – kl. IV,
Julia Śmiech – kl. V,
Emilia Filipiak – kl. II gim
i Oliwia Deleżuch – kl. II gim.
Do konkursu uczniów przygotowały:
kl. II – p. Małgorzata Borowińska
kl. III – p. Bożena Niezabitowska
kl. IV i II gim. – p. Urszula Wójcik
kl. V – p. Marzena Waszczuk-Bancerz
kl. VI – p. Wioleta Sobieszek
Małgorzatę Jaśkiewicz z kl. III gim. – p. Barbara Dorożyńska
Eliminacje powiatowe odbędą się 24.10.2014 w Milanowie.

Opracowała: Bożena Niezabitowska

Dodane przez mgewa dnia październik 19 2014 19:17:48 0 Komentarzy - 5 Czytań - Drukuj
...DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ...
zaproszonych gości oraz złożyła życzenia nauczycielom, nauczycielom emerytowanym, pracownikom obsługi i administracji. Złożyła również gratulację p. Ewie Marszał-Gęborys oraz p. Alinie Zawadzkiej za otrzymane Medale Komisji Edukacji Narodowej. Następnie wystąpiła Pani Wójt i Rada Rodziców, którzy również złożyli życzenia i wręczyli kwiaty na ręce Pani Dyrektor. Uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Dec, p. Magdy Kratiuk i p. Joanny Szelaszuk przedstawili część artystyczną składającą się z 3 części:
1. Dziady Anno Domini, czyli sen znękanego nauczyciela
2. O pewnym belferku
3. Przepis na idealnego ucznia.

Uczniowie zasłużyli na ogromną pochwałę ze strony nauczycieli, ponieważ wykonali swoje role w profesjonalny sposób. Podziękowania za przedstawienie akademii składają opiekunowie występującym uczniom.

Opracowała p. M. Dec

Dodane przez mgewa dnia październik 16 2014 20:05:52 0 Komentarzy - 7 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 23 1 2 3 4 > >>
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
BEZPIECZNY UCZEŃ
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie