Strona Główna Artykuły Galeria Download Forum Linki Maj 25 2015 17:17:02
.
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA

BEZPIECZNY UCZEŃ

DOKUMENTY SZKOLNE
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Weronika17
Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
Witamy
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Wycieczka klasy III i IV - Lublin
14 maja 2015 r. klasy III i IV szkoły podstawowej wyjeżdżały na wycieczkę edukacyjną do Lublina – do Ogrodu Botanicznego i Muzeum Wsi Lubelskiej. Wycieczka ta posłużyła przede wszystkim realizacji podstawy programowej z przyrody, historii oraz j. polskiego. Dzieci zapoznały się z bogactwem roślinności w Ogrodzie Botanicznym, miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat życia ludności w XIX w. w Muzeum Wsi Lubelskiej, zwiedzały dworek rodziny Kościuszków. W tym dworku można było wzbogacić swoją wiedzę na temat laureatki Nagrody Nobla – Marii Curie Skłodowskiej – patronki Uniwersytetu UMCS w Lublinie. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń.

Opracowały: p. B. Niezabitowska, p. U. Wójcik
Bajka "O czterech muzykantach z Bremy"
W dniu 12.05.2015 uczniowie naszej szkoły wystawili bajkę braci Grimm "O czterech muzykantach z Bremy" w języku niemieckim dla najmłodszej społeczności szkolnej - uczniów uczęszczających na świetlicę. W sztukę zaangażowały się uczennice: w roli zwierząt - Kasia Lipko, Demczuk Angelika, Siwko Iza, Ola Chmielewska, w roli narratorów polskiego i niemieckiego - Laura Bancerz i Natalia Lipko, w roli rozbójniczek - Sandra i Patrycja Bancerz, Klaudia Chmielewska, Kinga Karpowska oraz Aneta Skowronek. Dekoracje zostały przygotowane przez uczniów. Uczniów przygotowywała p. M. Kratiuk.
"W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej” - konkurs plastyczny
Mamy laureatów konkursu plastycznego w Bibliotece Pedagogicznej w Parczewie

W dniu 15 maja 2015r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom XI konkursu plastycznego
"W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej”

organizowanego przez bibliotekę dla szkół podstawowych z powiatu parczewskiego.
Do konkursie przystąpiło 20 szkół podstawowych powiatu parczewskiego. Wpłynęło 159 prac we wszystkich trzech kategoriach wiekowych: 64 prace z klas I-II,
48 prac z klas III-IV i 45 prac z klas V-VI oraz 2 prace poza konkursem.
W dniu 7 maja komisja oceniła wszystkie prace spełniające warunki regulaminu i przyznała nagrody oraz wyróżnienia.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:
I kategoria wiekowa (klasy I-II)
I miejsce - Amelia Chmielewska – klasa II, opiekun Pani Małgorzata Borowińska
III miejsce - Szymon Chmielewski – klasa IB , opiekun Pani Jolanta Osenko
Wyróżnienia:
Alicja Lipczyńska – klasa I B opiekun Pani Jolanta Osenko
Karolina Kuzioła – klasa IB opiekun Pani Jolanta Osenko
II kategoria wiekowa (klasy III-IV)
Wyróżnienia:
Mateusz Woźniak – klasa III opiekun Pani Bożena Niezabitowska
III kategoria wiekowa (klasy V-VI)
Wyróżnienie specjalne:
Pani Wiesława Tazbir - prezes Oddziału ZNP w Parczewie przyznała wyróżnienia specjalne (nagrodzone książką) w każdej kategorii wiekowej.
Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Izabela Siwko z klasy IV
, opiekun Pani Małgorzata Maryjewska
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 1 w Parczewie i słodki poczęstunek.
Prace laureatów konkursu są wyeksponowane w czytelni biblioteki i można je podziwiać do końca lipca 2015r.

Opracowała p. J. Osenko
Turniej BRD
W dniu 14 maja 2015r. odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na boisku szkolnym w Gimnazjum w Dębowej Kłodzie. W ramach Turnieju zawodnicy rozwiązywali przygotowany przez policjantów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy oraz wykazywali się praktyczną znajomością zasad ruchu drogowego na miasteczku. W ostatniej konkurencji wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkołę podstawową reprezentowali; Klaudia Ryś, Ola Mazurek, Dominik Kuźmicz i Rafał Szelepajło, a z gimnazjum; Tarko Marek, Szymek Czupryński i Gęborys Konrad. Opiekunką obu drużyn była p. Ewa Marszał-Gęborys

Lekkoatletyka - Biała Podlaska


Opracowanie p. J. Szelaszuk
MECHATRONIKA - NAUKA XXI WIEKU

Dnia 07.05.2015 jako uczniowie klas I-III Gimnazjum razem z p.Ewą Marszał-Gęborys i p. Wioletą Sobieszek wyjechaliśmy do Lubelskiego Centrum Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lublinie. Po szkole oprowadzał nas Pan dyrektor i kierownik szkoły. W sali konferencyjnej p. dyrektor opowiedział nam czym zajmuje się technik mechanik, technik mechatronik, technik cyfrowy procesów graficznych i technik informatyk, na tych kierunkach kształcą się uczniowie i nie tylko. Dyrektor również przedstawił nam reprezentanta Polski w Rugby Grzegorza Szczepańskiego, który jest nauczycielem wychowania fizycznego. Następnie przeszliśmy do działu obrabiarek do metalu, zaprezentowano nam sprzęt do obróbki cieplnej, spawania, zgrzewania i cięcia plazmą, zwiedziliśmy profesjonalną kontrolę jakości produkowanych wyrobów. Najciekawsze dla nas były pracownie metrologii i mechatroniki, w której mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi obrabiarkami cyfrowymi, które na podstawie odpowiednio napisanego programu komputerowego, wykonują cały proces technologiczny a przed uruchomieniem można sprawdzić na symulatorze ten program. Bardzo zaciekawiła nas także pracownia grafiki komputerowej, w której uczniowie samodzielnie projektowali i drukowali różne plakaty, banery. Obok szkoły zostanie zbudowany stadion do gry w rugby. Dyrektor bardzo interesująco opowiedział nam o szkole. Na zakończenie dostaliśmy na pamiątkę warcaby „samotnik” i samolot, które zostały zaprogramowane i zrobione przez uczniów.

Opracowała Weronika Bielecka
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO
Dnia 30.04.2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. W przedstawieniu udział brali uczniowie klasy szóstej, którzy zaprezentowali dwie scenki ukazujące podniosły charakter tego wydarzenia. Nie zabrakło także pięknych piosenek, wykonanych przez uczennice szkoły podstawowej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności.
Apel przygotowały: p. Ewa Targosz, p. Wioleta Sobieszek, p. Jolanta Osenko, p. Małgorzata Dec

Opracowała p. W. Sobieszek
IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „ Przebudzeni do życia”

24 kwietnia 2015 r. w Lublinie odbył się Turniej WojewódzkiIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów
„ Przebudzeni do życia”
Naszą szkołę , jak również Powiat parczewski reprezentowała uczennica klasy II Gimnazjum - MARIA PIESZAKOWSKA, która otrzymała WYRÓŻNIENIE. ( op. Urszula Wójcik).
Zachwyciła jury utworami „Nic” Jana Twardowskiego oraz fragmentem prozy Ewy Barańskiej ´’Karla M’. Marysi gratulujemy sukcesu, a wszystkich zainteresowanych pięknym recytowaniem poezji i prozy zapraszamy do udziału w konkursach recytatorskich.

Opracowała p. U. Wójcik
Konkurs plastyczny pt."W zdrowym ciele zdrowy duch"

Dnia 16.04.2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt."W zdrowym ciele zdrowy duch", który realizowany był w ramach programu Trzymaj Formę. Przystąpili do niego uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było propagowanie aktywności fizycznej i aktywnego spędzania wolnego czasu. Komisja konkursowa w składzie Pani Małgorzata Maryjewska - nauczyciel plastyki i Ewa Targosz- nauczyciel przyrody po wnikliwej analizie prac wyłoniły zwycięzców:
1 miejsce - Weronika Muzyka kl.VI
2 miejsce - Aleksandra Mazurek kl. VI
3 miejsce - Izabela Siwko kl. IV

wyróżnienie Dominika Grzeszczuk kl.V
Gratulujemy!

Opracowała p. E. Targosz
DZIEŃ ZIEMI – SZKOŁA FILIALNA W ZIENKACH.

Ziemia to nasze wspólne dobro, każdy powinien o nią dbać niezależnie od wieku. Dlatego segregujemy śmieci, chronimy rośliny i zwierzęta . W przyszłości będziemy potrzebowac czystej Ziemi, a nie zanieczyszczonej ściekami, śmieciami i odpadami. Wiosną 22 kwietnia organizowany jest Światowy Dzień Ziemi i wtedy każdy stara się coś zrobić aby nasza planeta była piękna i pożyteczna. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Filialnej w Zienkach oraz mieszkańcy czynnie wzięli udział w sprzątaniu naszej miejscowości, gdyż po długiej zimie w wielu miejscach znajdowało się sporo śmieci.
Postanowiliśmy wszyscy, że będziemy przez cały rok bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy w wystarczający sposób dbają o porządek. Szczególnie czy nie zaśmiecają naszej okolicy. Uwieńczeniem działań było rozlepienie na osiedlu informacji dotyczącej ochrony naszej planety pt.”BĄDŹ EKO”

Opracowała p. J. Skulimowska
GimZetak -KWIECIEŃ
Przedstawiam Wam kolejny numer naszej szkolnej GimZetki. Ten numer w pełni poświęciliśmy zagadnieniom związanym z kwietniem i świętami obchodzonymi tego miesiąca. W końcu mamy kwiecień, a przecież jest on wiosennym miesiącem, w którym kwitną kwiaty, mniej więcej właśnie od tego pochodzi nazwa miesiąca, lecz dawniej były używane również inne nazwy.
Czekają na Was także przygotowane przez nas dowcipy - dla poprawy humoru oraz krzyżówka. Niestety numer jest dostępny tylko w wersji cyfrowej na stronie szkoły. Zapraszamy do przeczytania!


RN, Alicja Miklewska

Link do GimZetki
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
BEZPIECZNY UCZEŃ
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 187,867 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie