ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
.......
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA

BEZPIECZNY UCZEŃ

DOKUMENTY SZKOLNE
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Najnowszy Użytkownik: martyna
...Ostatnie Artykuły...
Brak zawartości dla tego panelu
...Witamy...
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
...Betlejemskie Światełko Pokoju...

Betlejemskie Światełko Pokoju ponownie zagościło w Sosnowicy i Parczewie. W dniu 17 grudnia 2014 r. na Rynku Starego Miasta w Lublinie miało miejsce uroczyste przekazanie Światła mieszkańcom Lublina. Jak co roku, byli tam obecni reprezentanci Drużyny Harcerskiej działającej przy Gimnazjum w Sosnowicy. Tegoroczne hasło akcji to Pokój jest w nas i właśnie z takim przesłaniem oraz Światełkiem w dniu kolejnym, 18 grudnia 2014 r., nasi uczniowie odwiedzili instytucje, urzędy i firmy działające na terenie Sosnowicy i Parczewa.

Opracowała p. J. Tokarzewska

Dodane przez mgewa dnia grudzień 21 2014 16:14:33 0 Komentarzy - 0 Czytań - Drukuj
...PODSUMOWANIE PROJEKTU...
18 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy odbyło się oficjalne podsumowanie projektu pt. „Idź w rozwój zdrowy bezkonfliktowy” realizowany
przez Gminę Sosnowica w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.
Na podsumowanie zostali zaproszeni wszyscy, którzy uczestniczyli w projekcie.
Przybyli przedstawiciele m.in.:
Komendy Powiatowej Policji w Parczewie- sierżant Anna Kopeć
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie – Pan Krzysztof Fila
Nadleśnictwa Parczew w Sosnowicy oraz Koła Łowieckiego Sokół w Sosnowicy – Pan Ryszard Tokarzewski
KRUSU – Pani Anna Furman(kierownik) oraz Pani Elżbieta Łobejko
Ośrodka Zdrowia w Sosnowicy – Pani Mariola Muzyka, „Grom” - Pani Zofia Łasocha

W spotkaniu brali również udział Nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi. Na wstępie wszyscy goście zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor.
W trakcie spotkania zostały przedstawione ogólne cele projektu oraz działania jakie zostały zrealizowane. Całość poparta była bogata galerią fotograficzną przedstawioną w trakcie przemówienia.
Po oficjalnej części podsumowania wszyscy mogli się przekonać co tak naprawdę dzieci i młodzież robiły i czego się nauczyły w trakcie wszystkich zajęć zorganizowanych w ramach projektu.
Jako pierwszy został przedstawiony spektakl pt. „Szkoda Babci” , który był efektem ciężkiej pracy grupy teatralnej pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Borowińskiej. Przedstawienie w sposób nietuzinkowy i zupełnie nowy opowiadało historię Czerwonego Kapturka. Oklaskom i śmiechom nie było końca. Kolejnym punktem programu był występ dziewczynek, które uczestniczyły w zajęciach tanecznych pod kierownictwem Pana Pawła Urbana.
Miały one okazję zaprezentować część umiejętności, które nabyły w trakcie zajęć.
Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć wystawę prac, które powstały w trakcie zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Maryjewską.
W trakcie podsumowania zostały również ogłoszone wyniki konkursu na logo projektu pt. „Idź w rozwój zdrowy bezkonfliktowy”. Na konkurs wpłynęły 62 prace, które również zostały pokazane na wystawie
razem z pozostałymi pracami plastycznymi.
Wyboru najlepszych prac dokonali uczniowie w trakcie tajnego głosowania.
1. miejsce – Zuzanna Szkatulska klasa II
2. miejsce- Katarzyna Jurczuk klasa V
3. miejsce- Karolina Perkowska klasa III
Wyróżnienia:
1. Zosia Mikulsa -klasa Ia
2.Wiktoria Grzywaczewska- klasa II
3. Marcel Czekalski- klasa II Zienki
4. Oskar Grzywaczewski -klasa III
5. Kowaluk Karolina- klasa V
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
W trakcie spotkania zostały również nagrodzone dzieci biorące udział w konkursach sportowych, na hasło promujące zdrowy tryb życia oraz kulturalne słownictwo.

Na zakończenie grupa teatralna Pani Małgorzaty Borowińskiej wprowadziła wszystkich w nastrój Bożonarodzeniowy poprzez wspólne kolędowanie.....

Opracowała p. M. Armacińska


Dodane przez mgewa dnia grudzień 19 2014 21:54:51 0 Komentarzy - 2 Czytań - Drukuj
...GimZetka...

Szanowni nasi Czytelnicy!

Przedstawiam Wam kolejny numer naszej szkolnej GimZetki. To wydanie zostało poświęcone zagadnieniom związanym z grudniem i świętami obchodzonymi tego miesiąca. Ponadto w tym numerze możecie przeczytać ciekawostki na temat zimowej mody, muzyki i nowości kinowych. Przypomnicie sobie tradycje świąteczne oraz będziecie mogli poczytać o sportach zimowych. Z rankingu wyczytacie, jaki rodzaj muzyki u nas w szkole uczniowie lubią najbardziej. Czas umilać Wam będzie krzyżówka i humor. Niestety numer dostępny jest tylko w wersji cyfrowej na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do przeczytania!

RN, Alicja Miklewska
link do gazetki - http://wrzucacz.pl/file/6271418667445/Gazetka-ZSP-w-Sosnowicy---grudzien.pdf

Dodane przez mgewa dnia grudzień 15 2014 19:20:28 1 Komentarzy - 7 Czytań - Drukuj
...ZAPYTANIE OFERTOWE z dnia 15.12.2014 r....

Dodane przez mgewa dnia grudzień 15 2014 19:13:37 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...Informacja...
W dniach 22.12.2014r. 02.01.2015 oraz 05.01.2015r. w ZSP Sosnowica nauczyciele będą prowadzić dyżury opiekuńcze,
natomiast w dniach 29-31.2014r. w zależności od potrzeb rodziców.Dodane przez mgewa dnia grudzień 15 2014 10:43:40 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Realizacja projektu "RAZEM BEZPIECZNIEJ"...
...Projekt fotograficzny "ZDJĘCIA Z PUSZKI"...

W dniu 06.12.2014 r. odbyło się podsumowanie projektu fotograficznego pod hasłem „Zdjęcie z puszki”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie trzeciej gimnazjum oraz tegoroczni absolwenci naszej szkoły. Każdy z nich otrzymał dyplom ukończenia warsztatów fotograficznych. Ponadto organizatorzy ufundowali dziesięć zdjęć, wydrukowanych na płótnie, wykonanych przez uczniów na zajęciach, które zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym. Ostatnie spotkanie przebiegało w miłej atmosferze rozmowy przy przygotowanym wcześniej cateringu.

Opracowała p. W. Sobieszek

Dodane przez mgewa dnia grudzień 10 2014 20:13:30 0 Komentarzy - 9 Czytań - Drukuj
...Dydaktyczna wycieczka do Włodawy 28 listopada 2014r...
W Domu Kultury w sali kinowej reprezentanci klasy III , IV i V Szkoły Podstawowej mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralnym pt. ”O KRASNOLUDKACH i SIEROTCE MARYSI”.
Spektakl przygotował NARODOWY TEATR EDUKACJI im. ADAMA MICKIEWICZA.
Klasyczna baśń Marii Konopnickiej nadal cieszy się zainteresowaniem młodych odbiorców. Atrakcyjna adaptacja z zachowaniem dziewiętnastowiecznego języka dostarczyła widzom
nie tylko świetnej zabawy , lecz również wzruszeń. Przejrzystość i komunikatywność przedstawienia dała dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie.
Uczniowie doskonalili swoje umiejętności humanistyczne dotyczące odbioru dzieła teatralnego. Dzieci zrozumiały , że nie można być obojętnym na los innych, i że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym .

Opracowały: p. U. Wójcik , p. B. Nizabitowska

Dodane przez mgewa dnia grudzień 04 2014 20:02:57 0 Komentarzy - 8 Czytań - Drukuj
...SZKOŁA FILIALNA W ZIENKACH-TEATRZYK"SIEROTKA MARYSIA"...

Dnia 28.11.2014r dzieci ze Szkoły Filialnej w Zienkach i Przedszkola pod opieką J.Skulimowskiej, T.Kasprzyk i A.Szmit miały przyjemnośc uczestniczyc w spektaklu pt.”Sierotka Marysia”. Klasyczna bajka, czytana przez wiele pokoleń, tym razem przedstawiona przez Narodowy Teatr Edukacji, to porcja znakomitej zabawy, ale też i wzruszeń. Baśń porusza najlepsze uczucia, budzi życzliwość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazuje, że nie można być obojętnym na los innych, i że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Uczy szacunku dla pracy, umiłowania piękna. Jasno określa wartości, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi. Przedstawienie było przejrzyste i komunikatywne. Dawało dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie.

Opracowała: J.Skulimowska


Dodane przez mgewa dnia grudzień 01 2014 19:45:57 0 Komentarzy - 7 Czytań - Drukuj
... Poleski Park Narodowy...

W dniu 27 listopada 2014 w naszej szkole odbyła się niesamowita lekcja przyrody, którą przeprowadził w imieniu Poleskiego Parku Narodowego z siedzibą w Urszulinie pan Marek Tokarzewski. Świetnie poradził sobie prezentując wszystko to, czym jest Poleski Park Narodowy: ścieżki przyrodnicze, najpiękniejsze miejsca, zwierzęta, rośliny, obiekty muzealne poświęcone nie tylko florze i faunie, ale również kulturze i historii Polesia, ofertę edukacyjną Parku. Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziły historie o zwierzętach, w tym o żółwiach i małych żółwikach, które występują na terenie Parku. Uczniowie z chęcią włączyli się do rozmowy z prowadzącym, a całe zajęcia przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Opracowała p. J. Tokarzewska

Dodane przez mgewa dnia listopad 28 2014 18:10:53 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Andrzeju, Andrzeju.....

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby natomiast pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
I tak oto w naszej szkole w dniu 26 listopada 2014 roku. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 10:00 do 12:00 trwała zabawa dla uczniów klas młodszych wzorowo poprowadzona przez członków drużyny harcerskiej działającej przy Gimnazjum w Sosnowicy. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, brali udział we wróżbach przepowiadających przyszłość i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawa dla uczniów klas IV - VI oraz Gimnazjum przebiegła w równie milej atmosferze. Główną atrakcją dyskoteki był Salon Wróżb. Ponownie dzięki naszym harcerzom każdy mógł poznać swoją przyszłość. Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również konkursy. Dowiedzieliśmy się, kto potrafi rozpoznać produkty żywnościowe jedynie po smaku i zapachu, kto potrafi tańczyć na małym kawałku gazety a także kto potrafi zjeść pączka bez użycia rąk.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy mamy nadzieję, że kolejne zabawy szkolne przebiegać będą w równie przyjemnej atmosferze.

Opracowała p. J. Tokarzewska

Dodane przez mgewa dnia listopad 28 2014 17:56:28 0 Komentarzy - 8 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
BEZPIECZNY UCZEŃ
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie