ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
... ...
Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron - W SKARBCU HISTORII

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

PLAN LEKCJI

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA
...Online...
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 18
Najnowszy Użytkownik: Jacek Zawadzki
...Ostatnie Artykuły...
Brak zawartości dla tego panelu
...Witamy...
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
...ZAPYTANIE OFERTOWE NA MEBLE DLA ZSP SOSNOWICA...

Dodane przez mgewa dnia lipiec 22 2014 15:01:40 0 Komentarzy - 2 Czytań - Drukuj
...UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014...
Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzdziła msza święta odprawiona w kościele parafialnym. Mszę celebrował ks.Tomasz Zadrożny.
Uroczystość szkolną rozpoczęła Pani dyrektor Marzena Waszczuk –Bancerz, witając zaproszonych gości m.in.przedstawicieli gminy na czele z Panią wójt Krystyną Jaśkiewicz, przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli , rodziców oraz młodzież szkolną.Po przemówieniu okolicznościowym Pani dyrektor przystąpiono do rozdawania nagród książkowych uczniom klas O- III edukacji wczesnoszkolnej. W kolejności wręczono listy gratulacyjne dla rodziców uczniów ze średnią ocen 5 i wyżej a także świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za stuprocentową frekwencję.Uroczystość zakończono pożegnaniem Absolwentów rocznik 2013/2014. Miłym akcentem spotkania okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez młodzież klasy III gimnazjum.
Wszystko ma swój czas: ciężka praca dobiegła końca; czas na zabawę i zasłużony odpoczynek.

Opracowanie p. U. Wójcik

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 27 2014 21:30:50 0 Komentarzy - 10 Czytań - Drukuj
...UROCZYSTE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014...
W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbył się apel, na którym przypomniano uczniom uroczystości szkolne, osiągnięcia poszczególnych uczniów w konkursach, wycieczki szkolne, następnie przedstawiono prezentację podsumowującą wyniki nauczania w poszczególnych klasach oraz roczną pracę szkoły.
Wręczono nagrody i wyróżnienia Konkursu czytelniczo-rysunkowego” Historia Podziomka” oraz w innych konkursach.
Zgodnie z ceremoniałem szkoły najstarsza klasa przekazała sztandar szkoły uczniom młodszych klas. Uczniowie klasy III gimnazjum złożyli przyrzeczenie, że będą godnie reprezentować szkołę w nowych środowiskach


Opracowała p. U. Wójcik

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 26 2014 19:17:04 0 Komentarzy - 11 Czytań - Drukuj
...Dzień Rodziny kl. I-III...
''Kto mi tuż przed snem nucił bajki baj,baj. I kto przybiegał z bzem,kiedy maił się maj...?"

Rodzina... To jedno słowo ileż kryje w sobie radości. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze,niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze troski, radości , marzenia...Każdy z nas w tym szczególnie wyjatkowym dniu chowa w sercu wielką wdzięczność.Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, oraz pamięć.
23 czerwca 2014 r. w GOK-u w Sosnowicy świętowaliśmy ten szczególny dzień- Dzień Rodziny. To wydarzenie połączyło w jedno Dzień Matki oraz Dzień Ojca. W uroczystości tej uczestniczyli uczniowie klas I-III nauczania zintegrowanego, ich rodzice, rodzeństwo.
Pani dyrektor Marzena Waszczuk-Bancerz serdecznie powitała naszych gości.Następnie w wykonaniu ucz.klasy I Hanny Łukaszuk usłyszeliśmy jakże znaną piosenkę pt "Cudownych Rodziców mam..."
Jednak centralnymi punktami wspólnego świętowania było- przedstawienie klasy I (op.p.M.Borowińska)pt.,, Na jagody” w wykonaniu wychowanków.Po obejrzeniu spektaklu, który zdobył gromkie brawa przyszedł czas na klasę II(op.p.B.Niezabitowska). Były piękne wierszyki,piosenki i życzenia dla rodziców.Klasa III pod opieką p.Beaty Łukaszuk wystawiła humorystyczne przedstawienie pt"Zielony Kapturek". Ponadto uczniowie z klasy trzeciej zaprezentowali żartobliwe scenki z życia rodziny"Jak mama tatę poznała..."
Nie zabrakło oczywiście miłych rozmów w towarzyskim gronie przy słodkim poczęstunku oraz nastrojowej muzyce.Wspólna zabawa minęła jak jedna krótka chwilka. Radosne przeżycia zapewne pozostaną jeszcze na długo w naszej pamięci.
''To dzięki Wam,mam wszystko to co mam,to dzięki Wam piękniejszy jest mój świat..."

Opracowała p. .B Łukaszuk


Dodane przez mgewa dnia czerwiec 26 2014 15:36:04 0 Komentarzy - 11 Czytań - Drukuj
... "Mała Piłkarska Kadra Czeka"...
W czerwcu 2014 roku grupa chłopców ze Szkoły Podstawowej im.T.Kościuszki w Sosnowicy z klasy V ,VI brała udział w Powiatowym Turnieju Minipiłki Nożnej
Chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka" w Milanowie.Brały udział 4 drużyny.Nasi chłopcy zajęli 2 miejsce.Drużyna grała w składzie; kapitan-Paweł Miszczuk, Dominik Bondarenko, Alan Górecki, Kacper Grzywaczewski, Kuba Małek,Filip Rychel,Rafał Szelepajło oraz Mateusz Grzywaczewski. Drużynę przygotowała Joanna Szelaszuk.

Opracowała p. J. Szelaszuk


Dodane przez mgewa dnia czerwiec 25 2014 10:07:44 0 Komentarzy - 13 Czytań - Drukuj
...KONKURS CZYTELNICZO- RYSUNKOWY „HISTORIA PODZIOMKA”...
UWAGA , UWAGA uczniowie nauczania zintegrowanego ! Rozstrzygnęto szkolny KONKURS CZYTELNICZO- RYSUNKOWY „HISTORIA PODZIOMKA”
Organizatorzy konkursu: U. Wójcik, E. Siwik
KOMISJA KONKURSOWA W SKŁADZIE
Małgorzata Mareyjewska, Jolanta Osenko,
Urszula Wójcik, Elżbieta Siwik

po przeanalizowaniu dostarczonych prac pod względem merytorycznym, zgodności z tematem, estetyki wykonania
ogłosiła werdykt:

I miejsce Klaudia Chmielewska klasa III
II miejsce Izabela Siwko klasa III
III miejsce Wiktoria Grzywaczewska klasa I


WYRÓŻNIENIA:
Lidia Ilczuk kl.I
Zuzanna Szkatulska kl. I
Karolina Perkowska kl. II
Klaudia Trybuła kl. II


Organizatorzy dziękują za zaangażowanie uczniom kl. I-III szkoły podstawowej.
Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Opracowała p. U. Wójcik i p. E. Siwik

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 24 2014 20:15:17 0 Komentarzy - 11 Czytań - Drukuj
...GIMZETKA...
Przekazujemy w Wasze ręce ostatnie już w tym roku szkolnym wydanie "GimZetki". Czerwiec to ostatni moment na ewentualną poprawę ocen końcowych. Nie ma co się załamywać! Gdy w perspektywie będziemy mieć nagrodę końcową w postaci świadectwa odebranego 27 czerwca, wszystko okaże się o wiele prostsze niż nam się to wydaje.
Niejako na osłodę tego ciężkiego dla nas, uczniów, czasu redakcja gazetki przygotowała kolejny numer, zawierający artykuły o naszej ulubionej, wakacyjnej tematyce.
Życzę wszystkim uczniom jak najwyższych ocen na świadectwach i zachęcam do lektury!

Opracowała Elwira Szczuchniak

link do gazetki
http://wrzucacz.pl/file/8281403633173/Gazetka-czerwiec.pdf

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 24 2014 20:09:36 0 Komentarzy - 12 Czytań - Drukuj
...Przedszkolaki na basenie...

Przedszkolaki doczekały się wyjazdu na basen, który był zaplanowany na ostatni tydzień przed wakacjami. Większość dzieci była tam po raz pierwszy. Czas minął nam szybko i przyjemnie. Dzieci bez strachu korzystały ze wszystkich atrakcji. Pewnie będzie to dobra zachęta na wakacyjną labę.

Opracowała p. A. Zawadzka

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 24 2014 19:55:52 0 Komentarzy - 13 Czytań - Drukuj
...ŚWIĘTO RODZINY...
W tym roku szkolnym zespół wychowania przedszkolnego po raz pierwszy przygotował ŚWIĘTO RODZINY. Maluchy, młodsi i starsi "zerówkowicze” wraz ze swoimi rodzicami miały okazję przeżyć szczególny dzień. Szczególnie cieszyła nas obecność Tatusiów, którzy niezwykle rzadko znajdują czas na bywanie w szkole. Udane występy artystyczne małych artystów były powodem dumy wszystkich rodziców, a wspólne spędzenie czasu przy słodkim poczęstunku oraz piękne, własnoręcznie przez dzieci wykonane upominki na długo pozostaną w pamięci rodzin. Nie po raz pierwszy swoich gościnnych progów użyczył nam Gminny Ośrodek Kultury , za co serdecznie dziękujemy.

Przewodnicząca Zespołu- Alina Zawadzka

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 24 2014 19:49:43 0 Komentarzy - 12 Czytań - Drukuj
...DZIEŃ RODZINY- SZKOŁA FILIALNA W ZIENKACH...
Dnia 18.06.2014 r. rodzice wraz ze swoimi dziećmi mile spędzili czas w uroczystości poświęconej „DNIU RODZINY". Uroczystość zorganizowana była wspólnie z przedszkolem.
Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wspaniale. Największą atrakcją było wspólne grilowanie.

Opracowała p. J. Skulimowska

Dodane przez mgewa dnia czerwiec 19 2014 18:39:00 0 Komentarzy - 14 Czytań - Drukuj
...„Dla każdego coś miłego...''-terenowe zajęcia edukacyjne na ścieżce dydaktycznej "Perehod" ...
W dniu 17.06.2014 r. dzięki współpracy z PPN w Urszulinie grupa 10 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Beaty Łukaszuk miała okazję wziąć czynny udział w terenowych zajęciach edukacyjnych na ścieżce dydaktycznej "Perehod" w Pieszowoli.Celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych oraz pokazanie, że aktywność może być doskonałą formą spędzania czasu i kształtowania pozytywnych zachowań związanych z ochroną przyrody.
Pod opieką leśniczego uczestnicy poznawali i odkrywali tajemnice przyrody zgodnie
z sentencją : "Powiedz-zapomnę,pokaż-zapamiętam,pozwól wziąć udział a zrozumiem..."
Kolejny raz przekonaliśmy się ,że Przyroda Poleskiego Parku Narodowego z którą mieliśmy możliwość obcować jest niezwykle bogata, choć Park obejmuje jedynie ok. 10 000 ha i są to przede wszystkim obszary wodno-błotne. Różnorodność tutejszych siedlisk pociąga za sobą występowanie ogromnej liczby gatunków roślin i zwierząt, w tym takie, które występują jedynie w tym regionie Polski. Niestety, „Dzikie knieje i moczary" z pieśni „Polesia Czar" to już w zasadzie historia gdyż ogromne połacie ekosystemów wodno-torfowiskowych o niezwykłym bogactwie gatunkowym bezpowrotnie zniszczono, osuszając torfowiska na rzecz Państwowych Gospodarstw Rolnych.Dopisywała słoneczna pogoda toteż mogliśmy z zapartym tchem obserwować florę i faunę.Kulminacyjnym momentem było wypuszczenie na wolność maleńkich żółwi;dowiedzieliśmy się ciekawostek o życiu licznych tu bobrów,a nawet mogliśmy zobaczyć ich bobrowiska.Wybraliśmy się na wieżę widokową z której podziwialiśmy przejrzyste lustro wody z najróżniejszymi gatunkami ptactwa.Po spacerze dookoła jeziora czekało na nas ognisko i smaczne kiełbaski. Po posiłku wszyscy uczestnicy zostali obdarowani plecakami z zestawami turystycznymi.
Zajęcia okazały się bardzo trafnym pomysłem, aby w sposób „lekki” i sympatyczny poprzez obserwację zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Opracowała-Beata Łukaszuk


Dodane przez mgewa dnia czerwiec 17 2014 20:05:40 0 Komentarzy - 15 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie