ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
... ...
Aktualności

Informacje

Historia

Grono pedagogiczne

Patron

Galeria

Program Wychowawczy Szkoły

Szkolny Program Profilaktyki

Samorząd

Podręczniki SP

Podręczniki GIM.

STATUT

Aktywna edukacja

REKRUTACJA
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 18
Najnowszy Użytkownik: Jacek Zawadzki
...Ostatnie Artykuły...
Brak zawartości dla tego panelu
...Witamy...
WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SOSNOWICY
...Czytelnicy GimZetki...
Szanowni Czytelnicy!

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest to czas szczególny przede wszystkim dla osób wierzących. W Kościele katolickim oczekujemy na zmartwychwstanie Jezusa, ale zanim radość wypełni serca, jesteśmy świadkami jego męki i śmierci na krzyżu. W tym numerze "Gimzetki" nasi redaktorzy spróbują przybliżyć Wam genezę Świąt Wielkanocnych, sposoby ich obchodzenia na świecie oraz typowo polskie tradycje, o których do tej pory nie mieliście pojęcia!

Serdecznie polecam i zachęcam do lektury! :)
Redaktor Naczelna, Elwira Szczuchniak
link do gazetki http://wrzucacz.pl/file/4111398284341/Kwiecien.pdf

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 23 2014 22:15:35 0 Komentarzy - 1 Czytań - Drukuj
...INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ...
Dnia 16.04.2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli możliwość obejrzenia przedstawienia w ramach nowatorskiego projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Spektakl pt. „Historia całkiem zwyczajna” przygotowany został przez Olsztyński Teatr Lalek. Inscenizacja ukazuje historię pewnej współczesnej rodziny, która boryka się z trudnymi decyzjami dnia codziennego. Córka gospodarza jest w ciąży z chłopakiem z sąsiedztwa. Rodzice młodych ludzi nie chcą zaakceptować ich wyborów, stają na drodze zakochanym. Akcja sztuki rozgrywa się w otoczeniu wiejskich zwierząt, które są świadkami ludzkich dylematów i komentują postępowanie bohaterów. Ideą takich spotkań młodzieży jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu.

Opracowała p. W. Semeniuk

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 17 2014 16:47:22 0 Komentarzy - 1 Czytań - Drukuj
...DZIEŃ ZIEMI...
Dnia 16.04.2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Sosnowicy odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Dni Ziemi. Uroczystość tę z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej i III gimnazjum przygotowały Beata Łukaszuk i Ewa Targosz.
Uczniowie wierszem i ekologiczną piosenką zwrócili uwagę na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka. Rozszerzyli swoją wiedzę na temat segregacji śmieci oraz zagrożeń jakie płyną
z ciągle zwiększających się ilości odpadów. Efektem ekologicznym uroczystości było przede wszystkim budzenie świadomości ekologicznej uczniów przez dostarczanie im argumentów dla indywidualnych
i zbiorowych decyzji zmierzającej do ochrony środowiska.

Opracowała E. Targosz

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 17 2014 16:27:16 0 Komentarzy - 1 Czytań - Drukuj
..."POCZYTAJ BRATKOWI"...

W kwietniu 2014 r. grupa 6-latków przystąpiła do realizacji programu pilotażowego pod hasłem „Poczytaj Bratkowi”. Akcja została zorganizowana przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON . Zgodnie z założeniami programu dzieci z grupy „0” obejrzały film pt. „Podróże Bratka". "Już jestem samodzielny, czyli dlaczego warto być wyspanym”, po czym uczennice z klasy III Zuzia Małyszek, Natalka Lipko i Julka Ilczuk przeczytały im opowiadania. Dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne zgodne z tematyką opowiadań. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie czytelnictwa u uczniów klasy III oraz pomoc w adaptacji do szkoły najmłodszych dzieci.

Opracowanie p. T. Rybak

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 14 2014 19:21:31 0 Komentarzy - 3 Czytań - Drukuj
...V WOJEWÓDZKA IMPREZA INTEGRACYJNA...


9 kwietnia 2014r. Dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w V WOJEWÓDZKIEJ IMPREZIE INTEGRACYJNEJ pod hasłem ,,JA TEŻ MAM TALENT’’ W PUCHACZOWIE. Celem imprezy była integracja dzieci niepełnosprawnych z terenu województwa lubelskiego, ukazanie mocnych stron tych uczniów, prezentacja szczególnej wrażliwości, rozwijanie talentów plastycznych i aktorskich oraz wymiana doświadczeń nauczycieli pracujących z dziećmi o potrzebie kształcenia specjalnego. Nasi uczniowie, pod kierunkiem Pani Teresy Rybak i Barbary Dorożyńskiej zaprezentowali: swoje prace plastyczne wykonane różnorodnymi technikami na temat ,,Witaminki’’ oraz dwa układy taneczne do piosenek "Smocza ballada" (którą zaśpiewała Julia Gramoszek - uczennica klasy VI) i "Mama"
(w wykonaniu Małgorzaty Jaśkiewicz- uczennicy klasy II gimnazjum). Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek. Występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone gromkimi brawami i zaproszeniem na podobną imprezę do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej.

Opracowała p. B. Dorożyńska.

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 14 2014 19:16:39 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...ZAPROSZENIE...
ZAPROSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy serdecznie zaprasza wszystkich rodziców dzieci 6 i 5 letnich na spotkanie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w dniu 9.04 2014r. o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy. Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat gotowości do podjęcia przez dzieci nauki w szkole oraz stopnia przygotowania szkół do przyjęcia dzieci.
Bardzo proszę aby w spotkaniu uczestniczył obowiązkowo chociaż jeden z rodziców.

Dodane przez mgewa dnia kwiecień 05 2014 13:31:19 0 Komentarzy - 4 Czytań - Drukuj
...Czytelnicy GimZetki...
Szanowni Czytelnicy!
Wreszcie po białych i mroźnych zimowych miesiącach nastał miesiąc marzec. Polska nazwa tego miesiąca wywodzi się od łacińskiego słowa Martius, gdyż w starożytności był to miesiąc poświęcony bogowi wojny Marsowi. Praktycznie przez cały miesiąc towarzyszyła nam iście wiosenna pogoda.
Najważniejszym wydarzeniem w tym miesiącu okazał się oczywiście Międzynarodowy Dzień Kobiet, stąd też wiele artykułów poświęciliśmy właśnie temu dniu, m.in. "Dzień Kobiet na Świecie", ciekawostki związane z tym świętem oraz "Dzień mężczyzny" o męskim wydaniu tego święta.

Opracowała p. W. Semeniuk
link do gazetki http://wrzucacz.pl/file/1681396173543/MARZEC.pdf

Dodane przez mgewa dnia marzec 30 2014 12:00:37 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Powitanie wiosny...

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno
w ogień cię wrzucamy, bo Wiosnę witamy"


Wprawdzie tegoroczna zima nie była zbyt uciążliwa, jednak zgodnie z wielowiekową tradycją sięgającą czasów pogańskich przyszedł czas, aby definitywnie ją pożegnać. Podtrzymując ludową tradycję, wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III urządziły sąd nad zimą. Mimo to, że dzieci pamiętają przyjemne wydarzenia przypisane do tej pory roku - Mikołaja, choinkę, lepienie bałwanów, narty, sanki, to jednak wszystkim znudziły się grube ubrania, śliskie drogi, krótkie dni, no i ostatni atak grypy, który zmógł chyba wszystkich
w naszej szkole!!! Przy piosence pt. "Hu, hu, ha- nasza zima zła!'' Marzanna została spalona. Jako że tron pory roku nie może pozostawać pusty, natychmiast zostały znalezione gałązki gaika symbolizujące wiosnę. Dokonali tego uczniowie kl. II - Michał Wołkowicz i Kuba Kuzioła.To oni poprowadzili wesoły wiosenny korowód do szkoły. Pogoda dopisała, humory też więc z przyjemnością włączyliśmy się w dalszy ciąg szkolnych atrakcji pod nazwą ,,Spotkanie ze sztuką''. O tym, że było to spotkanie przez duże ,,S'' nie trzeba nikogo przekonywać. Serdecznie dziękujemy najstarszym gimnazjalistom i Komendantowi OSP za pomoc w przygotowaniu i zabezpieczeniu ogniska.

Opracowanie p. A. Zawadzka


DNIA 21.03.2014r. DZIECI ZE SZKOŁY FILIALNEJ I PRZEDSZKOLA W ZIENKACH POD
OPIEKA WYCHOWAWCZYŃ- p. J. Skulimowskiej, p.T. Paluch-Kasprzyk oraz p. A.
Szmit W KOLOROWYM KOROWODZIE POWITAŁY WIOSNĘ.

Opracowała p. J. Skulimowska

Dodane przez mgewa dnia marzec 24 2014 08:14:50 0 Komentarzy - 7 Czytań - Drukuj
...VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”...
ETAP GMINNY

10 marca 2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Krystyny Krahelskiej przeprowadzono eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów .
Zespół Szkół Publicznych reprezentowali następujący recytatorzy:

1. OLIWIA DELEŻUCH kl.I
Utwory: proza- „ Morze i niebieskie oczy” autor nieznany
poezja- „Miłość” M. Pawlikowska-Jasnorzewska
2. KATARZYNA LIPKO kl.I
Utwory: proza- „ Spotkanie nad morzem” Jadwiga Korczakowska
poezja- „Zielono mam w głowie” Kazimierz Wierzyński
3. MARIA PIESZAKOWSKA kl.I
Utwory: proza- „Ja, Blanka” Ewa Barańska
poezja- „Pokora” Tadeusz Matoń
4. PAWEŁ SELWA kl.I
Utwory: proza- „Grzyby” Seweryn Udziela
Poezja- „Odys” Leopold Staff
Recytatorów przygotowała p. Urszula Wójcik.
Decyzją jury czworo recytatorów zostało zakwalifikowanych do eliminacji powiatowych.

ETAP POWIATOWY
Eliminacje powiatowe przeprowadzono 20 marca 2014r. w Parczewie
Powiat Parczewski w województwie będzie reprezentowała Maria Pieszakowska, uczennica I klasy Gimnazjum w Sosnowicy.

Marysi gratulujemy, jak również życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
Turniej Wojewódzki odbędzie się 28 kwietnia 2014 roku

Opracowała p. U. Wójcik


Dodane przez mgewa dnia marzec 24 2014 08:11:52 0 Komentarzy - 6 Czytań - Drukuj
...Wcieczka - LUBLIN...
Dnia 20 lutego 2014 r. klasa V, część III i VI brała udział w wycieczce do Lublina do kina i na lodowisko "Icemania".
Film, który obejrzeliśmy nosi tytuł "Wędrówki dinozaurów" w 3D, oparte na popularnej serii BBC "Wędrówki...". Jest to miks fabularnej fantazji połączonej z telewizyjnym dokumentem. Są w nim komedia i dramat, humor i groza, patos i ironia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.
Po kinie wybraliśmy się na lodowisko. Emocje nie do opisania! Sport zimowy i słoneczko na niebie:) Zmęczeni po półtoragodzinnej jeździe na łyżwach wybraliśmy się coś zjeść:) Za rok planujemy powtórkę:)

Opracowanie p. H. Korcz

Dodane przez mgewa dnia marzec 12 2014 20:19:17 0 Komentarzy - 5 Czytań - Drukuj
...NASZE KOCHANE KOBIETY......
Dnia 07.03.2014 r. w naszej szkole zorganizowany został „Dzień kobiet”. Uczniowie gimnazjum przygotowali krótkie inscenizacje, ukazujące humorystyczne potraktowanie tego święta. Jedna ze scenek przedstawiała feministyczny punkt widzenia owej uroczystości, a nazwana została „Dniem mężczyzny”. Wiele entuzjazmu wzbudził występ chłopaków z III gimnazjum, którzy wcielili się w zespół disco polo i uświetnili ten dzień specjalnymi piosenkami, przygotowanymi na tę okazję. Frontmanem zespołu był Tomasz Wójtowicz, który w tracie występu wręczał kwiaty płci pięknej i rozdawał autografy. Cała uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowała p. W. Semeniuk

Dodane przez mgewa dnia marzec 07 2014 20:21:48 0 Komentarzy - 10 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
...Nawigacja...
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Download
FAQ
Forum
Kontakt
Linki
Plan Wychowawczy Szkoły
Szkolny Program Profilaktyki
Aktywna edukacja
REKRUTACJA
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie